Wydarzenia /

Uroczystość Wszystkich Świętych

• niedziela 01.11.2020

Na cmentarzach odwołane zostają Msze święte polowe, nabożeństwa i procesje.

W kancelarii parafialnej można zgłaszać imiona zmarłych do całorocznej modlitwy zwanej wypominkami.

Wypominki w naszym kościele w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz.: 08:30; 10:00 i 11:30

Msze Święte w kościele w Brzozówce jak w każdą niedzielę: 08:30; 10:00; 11:30 i 18:00

• Cmentarz w Lubiczu Górnym

12:00 - procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych a po niej Msza Święta (odwołana)

• Cmentarz w Dobrzejewicach

10:30 - Msza Święta a na zakończenie procesja i modlitwy za zmarłych (odwołana)

Komunikat dotyczący organizacji Uroczystości Wszystkich Świętych w Diecezji Włocławskiej

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną i wprowadzonymi w dniu 23 października br. przez stronę rządową obostrzeniami, Kuria Diecezjalna informuje o decyzjach podjętych przez biskupa włocławskiego Wiesława Meringa:

1. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte powinny zostać odprawione w kościołach parafialnych według porządku niedzielnego, z uwzględnieniem możliwości sprawowania ich na tych cmentarzach, na których znajdują się kościoły lub kaplice, zgodnie z nałożonymi przez władze limitami liczby uczestników zgromadzeń religijnych (1 osoba na 7 m2).

2. Na cmentarzach odwołane zostają Msze święte polowe, nabożeństwa i procesje. Ich celebrację należy przenieść do kościołów.

3. Ofiary składane na tacę w dzień Wszystkich Świętych tradycyjnie przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

4. Zachęca się wiernych, aby nawiedzenie grobów swoich bliskich rozłożyli na czas pierwszych ośmiu dni listopada; księży natomiast, by organizowali nabożeństwa za zmarłych i zaprosili wiernych do udziału w liturgiach sprawowanych w ciągu oktawy uroczystości Wszystkich Świętych.

5. Z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka w tym roku można będzie zyskać odpust w intencji zmarłych przez cały miesiąc listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych.

6. Ponieważ dalsze decyzje w sprawie cmentarzy, co do ograniczeń i zasad zostały zapowiedziane przez rząd na przyszły tydzień, Kuria Diecezjalna prosi o śledzenie aktualnych komunikatów wydawanych przez stronę rządową.

Ks. prał. dr hab. Wojciech Frątczak
        Wikariusz Generalny