Pierwszy proboszcz parafii:

Ks. prał. mgr lic. Mirosław Michalak – kapelan Jego Świątobliwości. Urodził się w Krośnie Odrzańskim w zachodniej Polsce jako syn Kazimierza i Kazimiery Michalak. Po skończeniu szkoły średniej w Koninie studiował w Seminarium Duchownym we Włocławku. Studia magisterskie ukończył w Lublinie na KUL-u.15 czerwca 1985 przyjął święcenia diakonatu a dokładnie rok później (15.06.1986) święcenia kapłańskie. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach Choceń, Szadek, Kłodawa i Zduńska Wola. Po siedmiu latach duszpasterskiej posługi w diecezji, za zgodą Ks. Biskupa Bronisława Dembowskiego, w ramach pomocy Kościołowi w Czeskiej Republice, rozpoczyna pracę w diecezji Hradec Králové. Od 1 sierpnia 1993 jest administratorem parafii Rokytnice v Orlických horách oraz obsługuje pięć dalszych okolicznych parafii, które nie mają swojego proboszcza. Od 1 września 2000 przechodzi do parafii Přibyslav, gdzie posługuje przez trzy lata.1 czerwca 2003 na prośbę ks. bpa Dominika Duki obejmuje parafię Trutnov oraz zostaje dziekanem dekanatu trutnovskiego. W styczniu 2008 biskup Dominik Duka wynosi go do godności archidziekana w Trutnovie. Na prośbę tegoż Biskupa Ojciec Święty Benedykt XVI dnia 07 stycznia 2010 roku nadaje mu tytuł – kapelan Jego Świętobliwości (prałat). Z dniem 1 sierpnia 2011 rezygnuje z wszystkich swoich funkcji w diecezji Hradec Králové i wraca do swojej rodzinnej diecezji. Z dniem 27 września 2011 roku zostaje mianowany proboszczem parafii Boniewo, gdzie posługuje przez niemal osiem lat.

25 czerwca 2019 roku zostaje mianowany proboszczem nowo powstającej parafii św. Jana Pawła II w Brzozówce. Uroczyste objęcie parafii następuje w niedzielę 30 czerwca. W imieniu ks. biskupa obrzędu wprowadzenia do parafii dokonał ks. dziekan z Lubicza Górnego ks. prał. dr Bogumił Leszcz.

Inne ofiary oznaczyć na jaki cel (kościół, plebania, taca...)