XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

niedziela 09.08.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     Wykorzystajmy wakacyjny czas i nasze wakacyjne wędrówki na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.

2.     W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ten dogmat był przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia.

3.     W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

4.     W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

5.     Przypominam, że jeżeli będą sprzyjające warunki związane z pandemią, to dzieci, które ukończyły klasę trzecią w niedzielę 30 sierpnia przystąpią do I Komunii Świętej (kl. III a o godz. 10:00; kl. III b o godz. 11:30)

6.     Dziękczynienie za plony – DOŻYNKI odbędą się w naszym kościele 6 września o godz. 11:30. Już dzisiaj proszę, aby poszczególne ulice naszej parafii pomyślały o sposobie włączenia się w to wielkie dziękczynienie.

·        Poniedziałek, 10 VIII – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik.

·        Wtorek, 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

·        Piątek, 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

Parafianom i gościom życzę Bożego Błogosławieństwa

Poniedziałek 09:00-10:00;