XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

niedziela 26.07.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     Trwa czas wakacji, urlopów. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy wyjechali na odpoczynek, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

2.     Dwóch naszych parafian (Grzegorz Kukowski i Robert Kulasiński) podjęło trud rowerowej pielgrzymki do Częstochowy. Celem ich pielgrzymki jest pomoc w budowie ,,Ołtarza Wdzięczności Matki Bożej'', który powstanie w naszym Kościele. W tę pielgrzymkę chcą zabrać indywidualne modlitewne intencje parafian, które można zgłaszać osobiście albo formą SMS-ową (nr tel.693 648 604) a ofiary można wpłacać na konto parafii: 17 9491 0003 0070 0101 0911 0001. Wszelkie informacje są na stronie – www.parafiabrzozowka.pl. Pielgrzymów pożegnamy w czwartek o godz. 08:00 specjalnym nabożeństwem, na które można przynieść karteczki z intencjami. Serdecznie zapraszam.

3.     Po około dwóch miesiącach został ukończony pierwszy etap prac adaptacyjnych na plebanii. Zostało przygotowane mieszkanie dla proboszcza i prace pielęgnacyjne w ogrodzie. Chcę serdecznie podziękować wszystkim, którzy się zaangażowali jak w przeprowadzkę, tak i w prace remontowe oraz w pielęgnację ogrodu. W dowód wdzięczności, serdecznie wszystkich zapraszam na grilla w ogrodach plebanijnych w najbliższy wtorek na godz. 19:00.

4.     1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

5.     W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. oraz modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

·        Środa, 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.

·        Piątek, 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.

·        Sobota, 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

Poniedziałek 09:00-10:00;

środa i czwartek 18:30-19:00

W okresie wakacji ograniczony zakres działania biura parafialnego.

Inne ofiary oznaczyć na jaki cel (kościół, plebania, ołtarz...)