XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

niedziela 02.08.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki szczególnie z naszymi dwoma rowerowymi pielgrzymami, którzy zanieśli Matce Bożej nasze intencje. Z racji tej pielgrzymki została zebrana, na „Ołtarz Wdzięczności”, suma 720,- zł.

2.     W sierpniu jesteśmy zaproszeni do włączenia się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

3.     W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msza Święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00. Pół godziny przed Mszą Święta okazja do spowiedzi a zaraz po Eucharystii nabożeństwo pierwszopiątkowe, z racji wakacji i urlopów, nie będzie wieczoru uwielbienia.

·        Wtorek, 4 sierpnia – św. Jana Maria Vianney, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

·        Sobota, 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.

Parafianom i gościom życzę Bożego Błogosławieństwa

Poniedziałek 09:00-10:00;

środa i czwartek 18:30-19:00

W okresie wakacji ograniczony zakres działania biura parafialnego.

Inne ofiary oznaczyć na jaki cel (kościół, plebania, ołtarz...)