XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

niedziela 30.08.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem, było priorytetem.

2.     We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

3.     W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

5.     W miniony czwartek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej.

6.     Za tydzień na Mszy świętej o godz. 11:30 będziemy obchodzili Dożynki parafialne – dziękczynienie za zbiory.

·        Czwartek, 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.

(do puszek na pomoc dla Bejrutu została złożona ofiara w wysokości 1050,-zł)
Parafianom i gościom życzę Błogosławionej niedzieli

Poniedziałek 09:00-10:00;

środa i czwartek 18:30-19:00