XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

niedziela 06.09.2020

1.     Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju!

2.     Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

3.     Rozpoczynamy kolejny rok szkolny, katechetyczny i formacyjny dla dzieci i młodzieży. Do końca września można zgłaszać dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią (3 maja2021) do I Komunii Świętej, czynimy to wypełniając specjalne deklaracje, do których dołączamy zaświadczenie o chrzcie dziecka. Dzieci nie zamieszkałe na terenie naszej parafii również zaświadczenie z swojej parafii o możliwości przystąpienia do Komunii u nas. Formacja duchowa dzieci i ich rodziców obejmuje cotygodniową niedzielną Mszę św. najlepiej o 11:30 oraz udział w cyklicznych nabożeństwach i spotkaniach.

4.     W najbliższą środę po Mszy św. odbędzie się spotkanie Pań z Koła Żywego Różańca, serdecznie zapraszam.

5.     W sierpniu została na spłatę kredytu złożona ofiara w wysokości 4.600,- zł (od 45 rodzin). Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Parafianom i gościom życzę Bożego Błogosławionej niedzieli

Poniedziałek 09:00-10:00;