XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

niedziela 12.09.2021

Dziś beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia. Parafialne dziękczynienie za beatyfikację wielkiego Prymasa w poniedziałek podczas Nabożeństwa Fatimskiego o godz. 20:00. Zapraszam.

bł. Stefan Wyszyński

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności.

2.     We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary.

3.     17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

4.     W czwartek po Mszy Świętej będzie spotkanie dla kandydatów na ministranta. Serdecznie zapraszam chłopców po I Komunii świętej do podjęcia służby przy ołtarzu.

5.     Przyjmujemy jeszcze zapisy na pielgrzymkę parafialną do Kalisza i Lichenia. Ostatni termin na zgłoszenia, bo muszę już definitywnie podać dokładną liczbę noclegów i posiłków. Serdecznie zapraszam na wspólne pielgrzymowanie do św. Józefa.

6.     Gmina Obrowo informuje o Powszechnym Spisie Ludności, szczegóły w gablotce przed kościołem.

7.     Pragniemy otworzyć Dekanalny Ośrodek Pomocy Rodzinie. Osoby, które mają odpowiednie wykształcenie z zakresu katolickiego poradnictwa rodzinnego proszę o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej w Brzozówce, albo u ks. Dziekana w Lubiczu Górnym.

8.     Społeczny Komitet „Uratować Weronikę”, zwrócił się do mnie z prośbą o możliwość zorganizowania zbiórki i kiermaszu na wsparcie w leczeniu i rehabilitacji Weroniki Urbanowicz z naszej parafii.  Przychylając się do tej prośby zachęcam, Was, drodzy parafianie do modlitewnego i finansowego wsparcia w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej.

·        w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

·        w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

·        w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

·        w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

Intencje mszalne można zamawiać online na tej stronie. Ofiary można wpłacać na konto bankowe: BS Grębocin oddział w Dobrzejewicach 17 9491 0003 0070 0101 0911 0001

albo apilkacją bankową skanując ten QR Code Ofiara z racji intencji mszalnych

Inne ofiary oznaczyć na jaki cel (kotłownia, kościół, plebania, taca...)