XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

niedziela 13.09.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Na Mszy Świętej o godz.: 11:30 będzie obrzęd poświęcenia tornistrów i pomocy szkolnej dla uczniów.

2.     W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Krzyż jest także znakiem naszej nadziei. Świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 08:00 i 18:00. Po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo do Krzyża Świętego.

3.     W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

4.     W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

5.     Dzisiaj po Mszy Świętej, na prośbę Ojca świętego Franciszka, będą zbierane do puszek ofiary na pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej.

6.     Przy bocznym wejściu do kościoła mamy do nabycia kalendarze katolickie na rok 2021.

7.     Wreszcie zostały ukończone prace nad ołtarzem Matki Bożej. W piątek ołtarz zostanie przywieziony i zmontowany w naszym kościele a w najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:30 ks. Dziekan ks. prał. Bogumił Leszcz dokona poświęcenia ołtarza. Na tę uroczystość serdecznie wszystkich parafian zapraszam.

·        Środa 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.

·        Piątek 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.

Parafianom i gościom życzę Bożego Błogosławieństwa