XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

niedziela 17.10.2021

1.     Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2.     Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie po Mszy świętej w poniedziałek rano a w pozostałe dni wieczorem (18:00).

3.     Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przyjmujemy już wypominki roczne i jednorazowe. Przez cały rok zawsze w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 08:30; 10:00; 11:30 modlimy w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

4.     W piątek 22 października obchodzimy uroczystość św. Jana Pawła II. Ze względu na uroczystość tego dnia nie obowiązuje post. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła ku czci naszego Patrona będzie w piątek o godz. 17:00. Wszystkich parafian oraz gości serdecznie zapraszamy. Poprzez modlitwę różańcową chcemy się przygotować do godnego przeżycia uroczystości odpustowej. Zapraszamy na Triduum przed uroczystością św. Jana Pawła II:

• We wtorek zapraszamy matki w stanie błogosławionym na modlitwę różańcową w ich intencji ze specjalne błogosławieństwo;
  • W środę rodziny na modlitwę w ich intencji;
  • W czwartek zapraszamy osoby chore i starsze na różaniec w ich intencji;
  • I dodatkowo jeszcze dzieci z rodzicami w przyszłą niedzielę na godz. 11:30 na Mszę Świętą i przygotowany przez ich koleżanki i kolegów program słownomuzyczny.

·        w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista, lekarz. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

·        w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich;

·        w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

mamy do nabycia kalendarze katolickie na rok 2022

Intencje mszalne można zamawiać online na tej stronie. Ofiary można wpłacać na konto bankowe: BS Grębocin oddział w Dobrzejewicach 17 9491 0003 0070 0101 0911 0001

albo apilkacją bankową skanując ten QR Code Ofiara z racji intencji mszalnych

Inne ofiary oznaczyć na jaki cel (kotłownia, kościół, plebania, taca...)