XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

niedziela 18.10.2020

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym kościele gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. W tym tygodniu: w poniedziałek i czwartek rano po Mszy świętej o godz. 08:00 a w pozostałe dni o godz. 17:30. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę.
  3. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, patrona naszej parafii oraz patrona województwa Kujawsko-Pomorskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 08:00 i 18:00. Suma odpustowa z wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła II pod przewodnictwem ks. abpa Mieczysława Mokrzyckiego Metropolity Lwowskiego będzie o godz. 18:00.
  4. Tego samego dnia przypada także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

• Niedziela dzisiejsza 18 X – św. Łukasz Ewangelista. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. Różaniec w intencji służby zdrowia dzisiaj o godz. 17:30
  • Wtorek 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  • Czwartek 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

(do puszek na funfusz Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmu 758,-zł)
Mamy do nabycia kalendarze katolickie na rok 2021
Można zgłaszać imiona zmarłych do całorocznej modlitwy zwanej wypominkami