XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

niedziela 20.09.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2.     Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem poprzez spotkania formacyjne dla poszczególnych grup.

3.     W piątek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Na spotkanie proszę przynieść wypełnione deklaracje.

4.     W sobotę o godz. 09:00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania, kl. VI, VII oraz z klas wyższych ci, którzy jeszcze tego sakramentu nie przyjęli. Na spotkanie kandydaci przynoszą wypełnione deklaracje.

5.     W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

• Poniedziałek 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
  • Środa 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

Parafianom i gościom życzę Bożego Błogosławieństwa