XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

niedziela 27.09.2020

1.     Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

2.     W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym.

3.     W tym tygodniu nabożeństwo różańcowe w czwartek i piątek o godz. 17:30 a w sobotę o godz. 18:30. W czwartek dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różańce.

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

a.      W czwartek przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II modlimy się za rodziny i o liczne i święte powołania do kapłaństwa.

b.     W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie o 16:30 dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i o 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu i wieczór uwielbienia po Mszy Świętej o godz. 18:00.

c.      W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na Mszę Świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające o godz. 18:00. Po nabożeństwie spotkanie kół Żywego różańca.

5.     Już kilka tygodni trwają prace na placu przykościelnym. Chcemy stworzyć przy kościele część modlitewną z figurą Matki Bożej pod krzyżem misyjnym oraz z pomnikiem św. Jana Pawła II przy kościele oraz kilka miejsc parkingowych na liturgie w dni powszednie oraz dla odwiedzających kancelarię parafialną. Wszystkim, którzy pomagali nam w tych pracach serdeczne Bóg zapłać. Szczególnie panu Kościelnemu za koordynowanie tych prac.

·        Poniedziałek 28 IX  – św. Wacław (ok. 903-935), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.

·        Wtorek 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza. Tego dnia imieniny obchodzi pan Organista, pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.

·        Środa 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

·        Czwartek 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

·        Piątek 2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie..

Parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli