XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

niedziela 03.10.2021

1.     Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

2.     Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe (w poniedziałek rano a w pozostałe dni po Mszy św. o godz. 18:00).

3.     Całoroczna modlitwa za zmarłych „Wypominki” będzie w naszym kościele każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 08:30; 10:00 i 11:30. Już można zgłaszać imiona zmarłych do tej szczególnej modlitwy Kościoła.

4.     Katecheza dla kandydatów do bierzmowania będzie dla grupy starszej (kl. VIII i starsi) zawsze w pierwszy czwartek miesiąca a grupa młodsza (kl. VI i VII) zawsze w drugi czwartek miesiąca. Spotkanie zaczynamy Mszą Świętą i nabożeństwem czwartkowym a dopiero po nich krótka katecheza. Pół godziny przed liturgią okazja do co miesięcznej spowiedzi, która jest obowiązkowym elementem formacji duchowej dla kandydatów.

5.     W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Uroczystości odpustowe ku czci św. Jana Pawła II będą w liturgiczne wspomnienie naszego patrona czyli 22 października. Suma odpustowa z procesją o godz. 17:00.

·        w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

·        we środę 6 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;

·        w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.

MAMY DO NABYCIA KALENDARZE KATOLICKIE NA ROK 2022

Intencje mszalne można zamawiać online na tej stronie. Ofiary można wpłacać na konto bankowe: BS Grębocin oddział w Dobrzejewicach 17 9491 0003 0070 0101 0911 0001

albo apilkacją bankową skanując ten QR Code Ofiara z racji intencji mszalnych

Inne ofiary oznaczyć na jaki cel (kotłownia, kościół, plebania, taca...)