XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

niedziela 04.10.2020

1.     Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele w poniedziałek rano po Mszy świętej, w pozostałe dni przed Mszą Świętą, czyli o godz. 17:30.

2.     W środę, 7 października przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

3.     W kalendarzu liturgicznym pod dzisiejszą datą jest wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226). To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.

4.     W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

5.     Uroczystości opustowe ku czci naszego patrona – św. Jana Pawła II będą 22 października w Jego liturgiczne wspomnienie. Suma odpustowa o godz. 18:00 pod przewodnictwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego, dawnego sekretarza Ojca świętego. Ksiądz Arcybiskup przywiezie i przekaże naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II. Już dzisiaj na tę uroczystość wszystkich serdecznie zapraszam.

6.     Całoroczna modlitwa za zmarłych „Wypominki” będzie w naszym kościele każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 08:30; 10:00 i 11:30. Już można zgłaszać imiona zmarłych do tej szczególnej modlitwy Kościoła.

7.     Chętnych do włączenia się w przebieg liturgii niedzielnych (czytania, komentarze, modlitwa wiernych…) bardzo proszę o zgłoszenie się po Mszy Świętej do zakrystii.

8.     Katecheza dla kandydatów do bierzmowania będzie w sobotę 10 października o godz. 09:00.

9.     We wrześniu na spłatę kredytu za kupno plebanii złożono 48 ofiar na kwotę 4210,- zł. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

• Wtorek 6 X – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie, pochodząca z naszej diecezji zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.

Mamy do nabycia klendarze katolickie na rok 2021
Parafianom i gościom życzę Błogosławionego tygodnia