XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

niedziela 10.10.2021

1.     Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra.

2.     Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem Nie lękajcie się. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

3.     Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie na wspólną modlitwę różańcową: w poniedziałek rano po Mszy Świętej o 08:00 a w pozostałe dni o godz. 18:00. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

4.     W środę ostatnie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszam na procesje różańcową na godz. 18:00.

5.     W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. W intencji pracowników oświaty będziemy się modlili tego dnia ofiarując wspólne rozważanie różańca. Serdecznie zapraszam.

6.     Tego dnia odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania (kl. VI i VII).

7.     W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II. Tego dnia zapraszamy na różaniec z papieżem Janem Pawłem II w intencji parafii.

8.     Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przyjmujemy zgłoszenia imion zmarłych na wypominki, którymi modlimy się każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 08:30; 10:00 i 11:30.

·        w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

·        w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

·        w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia..

mamy do nabycia kalendarze katolickie na rok 2022
W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł+ Rajmund Czajkowski. wieczny odpoczynek racz im dać panie…

Intencje mszalne można zamawiać online na tej stronie. Ofiary można wpłacać na konto bankowe: BS Grębocin oddział w Dobrzejewicach 17 9491 0003 0070 0101 0911 0001