XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

niedziela 25.10.2020

1.     Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu.

2.     W najbliższy czwartek rozpoczynamy Nowennę do św. Jana Pawła II jako dziękczynienie za jego pontyfikat i obecność w naszym kościele w znaku relikwii. Szczególnie w ten czwartek będziemy dziękowali za łaskę chrztu. Zapraszam szczególnie rodziców, którzy w tym roku przynieśli swoje dzieci do chrztu na błogosławieństwo dzieci.

3.     W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według niedzielnego porządku: 08:30; 10:00; 11:30 i 18:00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.

4.     W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte o godz.: 08:00; 17:00 i 18:00. Nie zapominajmy też, że duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Ojciec święty Franciszek ze względu na pandemię dar odpustu zupełnego rozciągnął na cały listopad.

5.     Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że w naszym kościele nabożeństwo różańcowe w poniedziałek o godz. 08:00 a w pozostałe dni do soboty włącznie o godz. 17:30. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.

·        Środa 28 X – św. Apostołowie Szymon i Juda Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

Mamy do nabycia kalendarze katolickie na rok 2021
Można zgłaszać imiona zmarłych do całorocznej modlitwy zwanej wypominkami

Inne ofiary oznaczyć na jaki cel (kościół, plebania, taca...)