XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - Wszystkich Świętych

niedziela 01.11.2020

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary.
  2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.
  3. W poniedziałek, 2 listopada w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte w następujących godzinach: 08:00; 17:00 i 18:00.
  4. Duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W tym roku ze względu na stan pandemii Ojciec święty Franciszek ten pobożny zwyczaj trwający przez oktawę (od 1 do 8 listopada) przedłużył na cały miesiąc.
  5. W pierwsze trzy dni oktawy (poniedziałek, wtorek i środa) będziemy o 17:30 modlić się modlitwą różańcową włączając się w ogólnopolską akcję Różaniec do granic nieba. We wtorek liturgię rozpoczniemy pod krzyżem misyjnym i po odmówieniu wspólnie modlitw z Różańca do granic nieba, w czasie śpiewu psalmu 51 pod krzyżem postawimy płonące znicze, które na liturgię przyniesiemy. Następnie przejdziemy do kościoła na różaniec i Mszę Świętą.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    • W naszych modlitwach w czwartek przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w czasie nowenny ku jego czci będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie.
    • W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele dla kandydatów do bierzmowania i dzieci ze szkoły podstawowej od godz. 16:30 a o 17:00 Msza święta. Dla pozostałych od 17:30. O godz. 18:00 Msza święta a po niej wieczór uwielbienia.
    • W sobotę powierzymy się w opiekę, Tej, która jest naszą Królową. Uczynimy to podczas pierwszosobotniego nabożeństwa po Mszy Świętej o godz. 18:00. Na zakończenie spotkanie kół Żywego Różańca.
  1. Z powodu zdalnego trybu nauczania, nie będzie spotkania dla kandydatów do bierzmowania.
  2. W październiku na spłatę kredytu 43 rodziny złożyły ofiarę w wysokości 2.570,- zł. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

• Środa 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, wielki reformator Kościoła.

Mamy do nabycia kalendarze katolickie na rok 2021

Inne ofiary oznaczyć na jaki cel (kościół, plebania, taca...)