XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

niedziela 15.11.2020

1.     Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku na zakończenie Roku Miłosierdzia. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, aby pomagać innym.

2.     Tradycyjne już w czwartek gromadzimy się na Nowennie do św. Jana Pawła II, tym razem w czasie Nowenny będziemy się modlić o uzdrowienie na duszy i ciele, Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tym nabożeństwie w naszej świątyni oraz przez internet na stronie parafialnej.

3.     W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

4.     Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

5.     Tego dnia wspominamy również św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Wszystkich, którzy służą nam grą i śpiewem w czasie liturgii obejmijmy swoją modlitwą i wdzięcznością. Na Mszę Świętą w ich intencji zapraszam w najbliższy czwartek na godz. 18:00.

·        Wtorek 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.

·        Środa 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

·        Piątek 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.

(na pomoc dla prześladowanych chrześcijan w Republice Środkowej Afryki zebraliśmy 640,00 zł. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać)
Mamy do nabycia kalendarze katolickie na rok 2021

Inne ofiary oznaczyć na jaki cel (kościół, plebania, taca...)